Sympozjum oraz świąteczne spotkanie integracyjne 2022

Na tej stronie przeczytasz m. in. o:

16 grudnia w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym UCK WUM w Warszawie pod patronatem prof. Zbigniewa Gacionga, odbyło się sympozjum „Choroby rzadkie: kardiomiopatia przerostowa i aortopatie u dzieci i dorosłych”. Nasze Stowarzyszenie było partnerem tego wydarzenia – zorganizowaliśmy m.in. stoisko z materiałami dotyczącymi zespołu Marfana. Podczas wykładów poruszono wiele kwestii związanych z zespołem Marfana i wadami tkanki łącznej, dotyczących genetyki, wrodzonych wad serca oraz zabiegów kardiochirurgicznych i chirurgii klatki piersiowej. Cieszymy się, że takie wydarzenie miało miejsce, że tak wielu lekarzy jest zainteresowanych naszymi sprawami i stara się pomagać naszym pacjentom jak najbardziej skutecznie.

Dziękujemy wszystkim naszym członkom, którzy tak licznie wzięli udział w Sympozjum i reprezentowali stowarzyszenie Marfan Polska. Po zakończonym Sympozjum odbyło się również świąteczne spotkanie integracyjne naszego Stowarzyszenia podczas, którego nasi mali podopieczni otrzymali gwiazdkowe prezenty od stowarzyszeniowego Św. Mikołaja. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń, podzielenia się swoimi radościami i troskami oraz nawiązaniem nowych znajomości i przyjaźni.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, a może brakuje Ci jakiejś informacji? Napisz do mnie, odpowiem na każdy komentarz i na każdy email – redakcja@marfan.org.pl

To też może Ciebie zainteresować

Fenotyp MASS

Fenotyp MASS to zaburzenie tkanki łącznej podobne pod wieloma względami do zespołu Marfana. Ludzie...

czytaj dalej

Zobacz wpisy na blogu Marfanów